Ile kosztuje prywatny detektyw?

Prywatny detektyw może nam pomóc w rozwikłaniu wielu spraw, a także uchronić przed podjęciem błędnych decyzji. Zakres działań specjalistów z branży jest szeroki i obejmuje zarówno proste zadania, jak i te niezwykle skomplikowane, z pozoru niemożliwe do wyjaśnienia. Jeszcze kilkanaście lat temu wyłącznie osoby zamożne korzystały z profesjonalnych usług oferowanych przez biuro detektywistyczne. Cennik był wygórowany, a dostęp do specjalistów utrudniony. Dzisiaj sytuacja wygląda już zupełnie inaczej. Warto podkreślić, że wynajęcie prywatnego detektywa nie zawsze jest drogie. Jak się to konkretnie przedstawia w różnych miastach?

  • Ile kosztuje wynajęcie detektywa?
  • Ile detektyw liczy sobie za godzinę lub dzień obserwacji?
  • Rozliczenie z detektywem – jak konkretnie wygląda?
  • Koszty usług detektywistycznych – jakie są stawki w różnych miastach?

Ile kosztuje wynajęcia detektywa?

Kiedy postanawiamy już skorzystać z pomocy profesjonalisty, to zastanawiamy się, ile kosztują usługi detektywistyczne. Cennik jest uzależniony od wielu kwestii. Warto mieć świadomość, że nieraz do sprawy zatrudnia się kilku detektywów oraz specjalistów z różnych branż. Podobnie sprawa wygląda z tym, jak bardzo wymagające jest dane zadanie, jakich nakładów sił i środków wymaga oraz  jak detektyw musi się do zadania przygotować. Kluczowa jest odpowiednia stretegia, a w przypadku gdy klient posiada już część informacji niezbędnych do wykonania zlecenia, to usługa wcale nie jest droga.

Tani detektyw

Większość osób zainteresowanych skorzystaniem z usług detektywistycznych kieruje się tylko ceną. Oczywiście jest to zrozumiałe, niemniej należy wziąć pod uwagę również inne czynniki. Obecnie każdy specjalista potrafi się wypromować w sieci, ale nie oznacza to wcale, że jest dobry w tym co robi. Tani detektyw też nie zawsze jest najlepszą opcją. Przede wszystkim niższa cena oznacza przeważnie ograniczenie kosztów, niższe kompetencje, gorszy sprzęt, nieprawidłowo napisane sprawozdanie końcowe z przeprowadzonych czynności, niewłaściwy materiał dowodowy; nie wspominając już o działaniu nielegalnym. Pamiętajmy, że próba zaoszczędzenia nie zawsze kończy się dobrze.

Wybranie detektywa nie jest wcale łatwe. Podejmując decyzję warto zwrócić uwagę na kwestie takie, jak doświadczenie oraz kompetencje.

Rozliczenie z detektywem

Kiedy już znasz cennik detektywa, z którego usług chcesz skorzystać, to zapewne zastanawiasz się, jak konkretnie przedstawia się rozliczenie i kiedy musisz uregulować koszty.

Usługi detektywistyczne są przeważnie rozliczane według następujących sposobów:

– rozliczenie w oparciu o stawkę godzinową

– rozliczenie w oparciu o stawkę dzienną

– rozliczenie za całość sprawy

Powyższe sposoby występują podczas różnego rodzaju śledztw – zarówno gospodarczych, jak i prywatnych i firmowych. Tak naprawdę dopiero po przedstawieniu wszystkich szczegółów dotyczących konkretnej sprawy podejmowana jest decyzja, jaki system rozliczenia zostanie zastosowany w tym konkretnym przypadku.

Cenniki usług detektywistycznych są zróżnicowane i uzależnione od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest oczywiście typ usługi oraz jej zakres. Część agencji detektywistycznych proponuje różne stawki ze w zależności od tego, czy obserwacja ma charakter bierny lub czynny, czy jest przeprowadzana w nocy lub w ciągu dnia. Inne koszty będą w przypadku obserwacji, inne wówczas, gdy mamy do czynienia z kontrobserwacją.

Prywatni detektywi – cennik

Koszty, jakie przyjdzie nam uregulować za usługi są naprawdę różne i uzależnione też od konkretnej miejscowości. Chcąc dowiedzieć się szczegółów, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową np. detektyw Warszawa cennik lub detektyw Gdańsk cennik. Rozbieżności między różnymi miastami są spore.

Średnie koszty wynajęcia detektywa (netto) kształtują się następująco:

– godzina – od 130 do 200 zł za godzinę obserwacji (stawka dotyczy standardowego zlecenia, „normalnej” obserwacji realizowanej przez zespół detektywów)

– dniówka – od 1200 do 2500 zł netto (w zależności od agencji dniówka może wynosić od 8 do 12 godzin pracy)

– ustalanie danych adresowych oraz aktualnego miejsca zamieszkania – od 2500 zł (stawka może być nieco wyższa, jeśli detektyw napotka na wyższy stopień skomplikowania usługi)

– uzyskanie aktualnego numeru telefonu lub ustalenie właściciela danego numeru – od 750 zł

– wykrywanie podsłuchów w mieszkaniu (stawka detektywa jest przeliczana na m2 sprawdzanej powierzchni) – od 30 do 40 zł/m2. Wpisując w sieci hasło: „detektywi Warszawa cennik”, możemy napotkać wyższe kwoty – ma to związek z tym, że stawka wykonawców działających na terenie większych miast jest nieco wyższa.

– kompleksowe sprawdzenie pojazdu pod kątem obecności urządzeń szpiegowskich – od 800 zł

 – wykrywanie podsłuchów w telefonie – od 700 zł

– pozyskanie informacji o byłych związkach małżeńskich – od 750 zł

– pozyskanie materiału do badań DNA – od 1750 do 2200 zł

– kontrola pracownika na zwolnieniu lekarskim – od 950 do 1250 zł

Powyższe dane wskazują, jak mniej więcej przedstawia się cennik usług detektywistycznych. Forum internetowe to miejsce w sieci, w którym najczęściej zasięgamy porad dotyczących konkretnych kosztów – jeśli jednak chcemy uzyskać konkretne dane, to po prostu należy skontaktować się z wybranym biurem i przedstawić szczegóły dotyczące naszej sprawy.

Dodatkowe koszty usług detektywistycznych

Klient musi być przygotowany na określony wydatek. Nieraz pojawiają się koszty dodatkowe, ale powinny być one uzgodnione z klientem i wyszczególnione w umowie. Są to między innymi  koszty paliwa, opłat  drogowych oraz noclegu. Nieraz dotyczą one także stawiennictwa w sądzie.

Jasne sytuacje są wygodniejsze dla klientów. W przypadku, gdy w toku zlecenia zaistnieją dodatkowe koszty, nieuwzględnione w umowie, klient jest o nich na bieżąco informowany. Dopiero po uzyskaniu akceptacji klienta detektywi wcielają je w życie.

Cennik zawiera przeważnie koszty paliwa, opłat drogowych oraz noclegu. Nieraz dotyczą one także stawiennictwa w sądzie.

Podsumowanie

Skorzystanie z pomocy detektywistycznej jest w wielu sprawach kluczowe. Prócz uzyskania odpowiedzi na nurtujące nas pytania i poznania prawdy, otrzymujemy dowody, które nie pozostawiają wątpliwości. Właśnie dlatego coraz większą popularnością cieszą się biura detektywistyczne. Cennik nie zawsze musi być wygórowany. Warto podkreślić, że pomoc detektywa często może nas przestrzec przed popełnieniem błędów i podjęciem niewłaściwych decyzji.

Zapoznaj się z cennikiem detektywa

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Ochrona wizerunku w sieci – jak pomoże detektyw?
Odzyskiwanie danych z telefonu
Prywatny detektyw czy jest to dobrze płatna praca?
Ustalanie ojcostwa – sposoby, możliwości i inne cenne informacje
Jak sprawdzić, czy dziecko zmaga się z uzależnieniem?
Jakie usługi detektywistyczne wykorzystują prawnicy?
Osoby poszukiwane, listy gończe i wiele innych spraw dla detektywa!
Zdrada mężczyzny – jakie są oznaki?
Zdrada kobiety – po czym ją rozpoznać?
Telefon na podsłuchu – jak wykryć oprogramowanie szpiegowskie w telefonie?

5/5 - (1 vote)

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *