Zdrada mężczyzny – jakie są oznaki?

Zdrada to jedna z najczęstszych przyczyn rozpadu związków. Dopuszczają się jej zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Motywacje i schematy są jednak różne. Kiedy mąż zdradza, to rzadko kiedy angażuje się emocjonalnie w romans. U płci pięknej jest z kolei na odwrót – przeważnie przywiązuje się ona do kochanka. Co więcej, zdradzony mąż zachowuje się inaczej niż zdradzona żona. Zdrada mężczyzny – poznaj jej powody i oznaki!

W artykule znajdziesz odpowiedzi na następujące pytania:

 • Dlaczego mąż zdradza?
 • Jak rozpoznać zdradę męża?
 • Jak działa detektyw od zdrad?

Dlaczego mąż zdradza?

Najnowsze badania jasno wskazują, że ludzie coraz częściej pozwalają sobie na pozamałżeńskie relacje intymne. Co ciekawe, podwójne życie męża, jak i żony może w niektórych przypadkach trwać latami. Statystyki mówią również o tym, że część społeczeństwa nie ma nic przeciwko zdradzie, jeśli zdarza się ona okazjonalnie. Zarówno żona, jak i mąż, zdradza najczęściej w pracy. Okoliczności są sprzyjające, a okazji nie brakuje. Podróże służbowe, delegacje, imprezy integracyjne – wszystko to sprzyja niedochowaniu wierności. Podobnie sprawa wygląda w przypadku, kiedy jeden z małżonków na stałe przebywa poza granicami kraju.

Oczywiście nie jest to regułą – jednorazowy skok w bok zdarza się zarówno mężczyznom, jak i kobietom, jednakże taką przygodę dosyć ciężko odkryć. Zachowanie męża po zdradzie nieraz niczym nie różni się jego standardowego zachowania.

Mężczyźni zdradzają z różnych powodów, często dlatego, że są żądni przygód. Nieraz nie mają wystarczającej silnej woli, pragną być zauważani i podziwiani. Obojętność partnerki, ciągłe kłótnie sprawiają, że partnerzy się od siebie oddalają. Przypadki, kiedy nagle wokół mężczyzny zaczynają się kręcić koleżanki i przyjaciółki, również się zdarzają. Z czasem właśnie im ze swoich problemów zaczyna się zwierzać mąż. Zdrada często temu towarzyszy. Życie rodzinne, rutyna, a nieraz piętrzące się problemy sprawiają, że mężczyzna zaczyna szukać przygód. Oczywiście skrzętnie to ukrywa, niemniej istnieją pewne oznaki zdrady u faceta.

Jak rozpoznać zdradę męża?

Podejrzenia o zdradę zdarzają się często. Istnieją pewne zachowania, które powinny wzbudzać szczególną czujność.

Jak poznać, że facet zdradza? Oto kilka niepokojących symptomów:

 • Twój partner zmienił swoje zachowanie względem Ciebie

Każda zmiana zachowania powinna wzbudzić czujność. Chodzi tu zarówno o nadmierną troskę, jak i oziębłość. Troska, ciągłe obdarowywanie prezentami i prawienie komplementów mogą być spowodowane tym, że mężczyzna chce oddalić od siebie jakiekolwiek podejrzenia. Jeśli nagle Twój partner nie ma nic przeciwko wyjściom, nie interesuje go z kim wychodzisz, o której wrócisz, to powinno dawać to do myślenia. Niepokojący jest również brak zainteresowania Twoimi sprawami, ciągła krytyka. Jeśli mężczyzna na każdym kroku podkreślał, jak bardzo mu zależy na Tobie, a teraz przestał to mówić, to warto to sprawdzić. Oczywiście nie zawsze musi to być zdrada. Jak rozpoznać, czy facet ma coś na sumieniu? Generalnie zmianę zachowania obserwowaną na przestrzeni tygodni warto sprawdzać.

 • Brak czasu

Ciągły brak czasu i wieczne zapracowanie to częste oznaki zdrady faceta. Podobnie jak nieuzasadnione i zbyt częste wyjazdy. Jeśli do niedawna mieliście mnóstwo czasu dla siebie, a teraz partner nieustannie ma coś na głowie, to warto to sprawdzić. Oczywiście nieraz może stać za tym cięższy okres w pracy, ale nie zawsze. Częstsze wychodzenie z domu, ciągłe spóźnianie się, nagłe zmiany planów – to typowe tłumaczenia zdradzających mężczyzn. W końcu prowadzenie podwójnego życia zawsze wiąże się z napiętym grafikiem.

 • Pilnowanie telefonu

Telefon jest dzisiaj niemalże jak komputer. Znajduje się tam mnóstwo danych. Jeśli Twój partner nigdzie nie rusza się bez swojego telefonu i zabiera go nawet do łazienki, to jest to niepokojące. Podobnie jak kasowanie wiadomości, zdjęć, rozmów, wychodzenie do innych pomieszczeń, gdy dzwoni komórka lub uporczywe starania, by nikt nie patrzył mu w ekran. Zdrada męża nie zawsze objawia się tym, że zmienia hasło do telefonu, ale jeśli do tej pory znaliście je, to dlaczego nagle się to zmieniło? W końcu to właśnie w smartfonie znajdują się najczęściej zdjęcia z kochanką i wszystkie inne dowody zdrady. Jeśli posiadasz dostęp do komórki partnera, ale podejrzewasz, że nie jest uczciwy, to możesz zainstalować aplikację szpiegującą. Przechwycenie wiadomości, rozmów z komunikatorów, kopii danych na pewno rozwieje wątpliwości. Oczywiście nie powinna być to reguła. Sam dostęp do danych też nie jest łatwy – w tej kwestii pomoże detektyw od zdrad. Jest on w stanie odzyskać dane nawet ze starego telefonu. Dowody tego rodzaju często są na wagę złota.

 • Unikanie bliskości

Jedną ze wskazówek, jak rozpoznać zdradę u faceta, jest podejście do tematu seksu. Jeśli nagle zaczął on unikać bliskości, to może to dawać do myślenia. Unikanie zbliżeń może mieć oczywiście wiele powodów, dlatego warto na początku o tym porozmawiać. Jeśli jednak niechęć nie ma żadnego uzasadnienia, to może być to oznaka, że pojawił się ktoś inny. Dużo zależy również od tego, jak długo trwa oziębłość. Kobiety nie zawsze są tu w stanie sprawdzić swoje podejrzenia. Detektyw jest kimś, kto może pomóc to zweryfikować. Ma on ponadto tę przewagę, że działa w oparciu o różne metody, jest dyskretny i nie kieruje się emocjami.

 • Przesadna dbałość o wygląd

Nagła zmiana wyglądu, dbałość o siebie, nowe ubrania i fryzura, coraz częstsze wizyty na siłowni – to typowe symptomy zdrady męża. Oczywiście nieraz skupienie się na wyglądzie i dieta mogą być spowodowane chęcią zmiany na lepsze, ale nie zawsze tak jest. Warto to sprawdzić i dyskretnie porozmawiać z partnerem.

 • Ciągłe konflikty

W każdym związku zdarzają się kłótnie, więc jak poznać, że facet zdradza? Warto zwrócić uwagę na to, jak konflikt wygląda. Zdradzający nie szuka rozwiązania, a wręcz przeciwnie – zależy mu na tym, by konflikt zaostrzyć. Wybuchy złości, prowokacje, pretensje i wzbudzanie wyrzutów sumienia mogą być nieraz sposobami, by ukryć zdradę.

Jak działa detektyw od zdrad?

Samodzielne wykrycie zdrady męża, nie mówiąc już o odkryciu skoku w bok, jest często bardzo trudne, a nieraz nawet niemożliwe. Właśnie dlatego zaangażowanie profesjonalisty jest najlepszą opcją, by poznać prawdę.

 • Jak detektywi wykrywają zdradę?

Detektywi znają odpowiedź na pytanie, jak poznać zdradę męża. W przeciwieństwie do partnerów sprawdzających niewierność zawsze zachowują oni zimną krew i nie kierują się emocjami. Mają przygotowaną strategię, a obserwację prowadzą dyskretnie. Warto podkreślić, że nie każde dziwne zachowanie oraz przeczucie musi oznaczać, że mąż zdradził. Podejrzenia, z którymi przychodzi się do detektywa, nie zawsze muszą się potwierdzać. Warto jednak je skonfrontować z rzeczywistością i poznać prawdę. Niektóre zachowania często klasyfikowane jako objawy zdrady u mężczyzn mogą mieć związek z innymi problemami. Jeśli jednak rozmowa z partnerem nie pomaga, to lepiej wszystko sprawdzić.

Detektyw przeprowadza profesjonalne śledztwo w przeciwieństwie do podejmowanych działań na własną rękę. Zawsze myśli on racjonalnie i co istotne, zbierze konkretne dowody, które potwierdzą lub zaprzeczą przypuszczeniom. Dowody mają kluczowe znaczenie – zwłaszcza jeśli sprawa znajduje swój finał w sądzie. Profesjonaliści doskonale wiedzą, po czym poznać zdradę męża zarówno tę, która przerodziła się w coś poważniejszego, jak i tę jednorazową.

Jak detektyw zbiera oznaki zdrady?

 • profesjonalna obserwacja
 • wywiad środowiskowy
 • sprawdzenie kontaktów partnera
 • zweryfikowanie koleżanek i przyjaciółek partnera

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Zaginęła bliska osoba? Co zrobić?
Poszukiwanie osób, co mówi detektyw?
Detektyw – dla kogo praca w tym elitarnym zawodzie?
Dowody na rozwód kościelny
Poszukiwanie osób, czyli od czego zacząć?
COVID a związek, czyli detektyw od zdrad
Zdrada podczas kwarantanny, jak ją wykryć?
Sprawdź kandydata na męża przez detektywa
Oszust matrymonialny, jak go uniknąć?
Jak działa badanie wariografem?
Czy zdrada oznacza koniec związku?

4/5 - (25 votes)