Internet to dla nas wciąż stosunkowo nowa przestrzeń. Poruszając się po niej, dopuszczamy się błędów, które byłyby nie do pomyślenia w realnym świecie. A wielu ludzi ma poczucie anonimowości i bezkarności w sieci.

Każdy może dziś paść ofiarą podszywania się pod niego, wykorzystywania jego danych osobowych czy po prostu oczerniania. Pomagamy ustalić, kto i w jaki sposób wyrządził Ci krzywdę w Internecie. Zbieramy materiał dowodowy, który może być później wykorzystany w sporze sądowym. Prowadzimy też praktyczne szkolenia na temat sposobów unikania zagrożeń w Internecie.

Kradzież tożsamości w Internecie

Internauci są wciąż bardzo nieostrożni w sieci. Beztrosko dzielimy się informacjami na swój temat z całym światem. Niestety, Twoje lekkomyślne zachowanie może być wykorzystane przez kogoś, kto podszyje się pod Ciebie, żeby Cię ośmieszyć lub zaciągnąć w Twoim imieniu zobowiązania finansowe. Takie działania pozostawiają jednak w sieci ślady. Potrafimy je odnaleźć. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i dostępowi do najnowocześniejszej technologii, jesteśmy w stanie określić kto i w jaki sposób wykorzystał Twoje dane. Już samo wykazanie, że możesz udowodnić innym przestępstwo, sprawia często, że uciążliwe problemy ustają. W przypadku zaciągnięcia w Twoim imieniu kredytu, zebrane przez nas dane uchronią Cię przed spłacaniem cudzych długów.

Zapobieganie internetowemu hejtowi

Fundacja STOP HEJTEROM, którą z dumą wspieramy, tak opisuje to coraz częściej spotykane zjawisko hejtu: „Hejt to nienawiść. Hejterzy występują w różnych środowiskach, ale najbardziej popularnym i dotkliwym w dzisiejszych jest hejting internetowy. Sieć pozwala rozsiewać nienawiść po wirtualnym świecie anonimowo i dlatego hejterzy są bezkarni. Sama definicja hejtera jest trudna do jednoznacznego określenia, ponieważ osoby kierujące się nienawiścią i pogardą wobec innych pochodzą z różnych środowisk społecznych, politycznych czy subkultur. Ich motywy agresji są różnorodne.”

Anonimowość i bezkarność hejtera czy stalkera to jednak mit. Możemy ustalić, kto i w jaki sposób jest wobec Ciebie agresywny w Internecie i udokumentować jego działania. Przygotowane przez nas sprawozdanie jest w pełni profesjonalne i może być wykorzystane jako dowód w procesie o zniesławienie czy znieważenie. Oczernianie Hejt w sieci dotyka nie tylko osób prywatnych, ale i firm. Może być on efektem działań konkurencji, która w nieuczciwy sposób pragnie osłabić pozycję Twojej firmy.

Często okazuje się to skuteczne. Trzech na czterech internautów przyznaje, że wystarczą tylko dwie negatywne opinie, aby wybrać inny produkt, pracodawcę lub kontrahenta. Nie pozwól im na to! Gdy dowiedziemy, że negatywne opinie w sieci są efektem nieuczciwych działań konkurencji, administrator portalu internetowego, na którym się znajdują, powinien natychmiast zablokować dostęp do nich. Po zgłoszeniu możemy liczyć na usunięcie bądź zmodyfikowanie wpisu będącego elementem „czarnego pijaru”.

Profilaktyka

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego też oferujemy szkolenia bezpieczeństwa w sieci, zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Pokażemy na nich, w jaki sposób uniknąć zagrożeń i na co zwrócić uwagę podczas korzystania z Internetu. Potrzebujesz pomocy detektywa? Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami, a pomożemy!

Zakres usługi i cennik ochrony wizerunku w sieci

Oferujemy usługe na terenie Warszawy oraz miast na wschód od stolicy. Z naszych usług korzystały między innymi osoby mieszkające w Minśku Mazowieckim oraz Łukowie.

Cennik dotyczący usługi znajduję się w zakładce Cennik.