Trudno wyobrazić sobie dziś życie bez komputera i Internetu. Narzędzie pracy, rozrywki, kontaktów z innymi – śmiało nazwać można współczesną sieć oknem na świat. Niestety, zapominamy często, że przez to okno możemy być podglądani, a nawet okradzeni.

Nie wystarczy posiadanie bezpiecznego sprzętu i oprogramowania. Niezbędne jest stosowanie odpowiednich procedur i wiedza, na temat potencjalnego ryzyka. Kevin D. Mitnick, jeden z najsłynniejszych hakerów świata pisał: „Czynnik ludzki od wieków jest najsłabszym ogniwem bezpieczeństwa informacji”.

Audyty bezpieczeństwa i analizy wycieku danych

Nasi eksperci zweryfikują system zabezpieczenia danych w Twojej firmie. Wskażą jego słabe punkty, zarówno jeśli chodzi o braki w sprzęcie i oprogramowaniu, jak i w wiedzy Twoich pracowników oraz w stosowanych przez nich procedurach. Pomożemy Ci dowiedzieć się, jak doszło do wycieku danych, kto je ukradł i wskażemy, co zrobić, by taka sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości.

Możemy pozyskać dla Ciebie dane elektroniczne, przetworzyć je i przeprowadzić analizę do celów postępowania sądowego (np. przygotować dokumentację aktywności użytkowników w systemach informatycznych). Oferujemy też usługę zabezpieczenia danych i wykonania ich kopii zapasowych, by mogły służyć za dowód. Wkraczamy tam, gdzie Twój dział IT rozkłada bezradnie ręce.

Bartosz Weremczuk, prywatny detektyw


Odzyskiwanie i kasowanie danych

Nie każdy wie, że usunięte lub uszkodzone dane zazwyczaj można odzyskać. Nasi informatycy zrobią to dla Ciebie, niezależnie od tego, czy zostały one utracone przez przypadek, czy ich usunięcie było świadomym działaniem, mającym służyć zatarciu śladów. Odzyskane i odpowiednio opracowane dane, mogą służyć za materiał dowodowy przed sądem.

Dane można jednak skutecznie usunąć z dysku, nie niszcząc go. Nasi informatycy pomogą Ci, gdy chcesz przekazać komuś komputery, na których do tej pory znajdowały się poufne dane Twojej firmy. Pozwoli Ci to uzyskać pewność, że nie trafią one w niepowołane ręce i, że nikt nie wykorzysta ich na Twoją szkodę.

Nie tylko dla firm

Pomagamy także osobom prywatnym – pokażemy Tobie i Twoim bliskim, jak zachować prywatność i bezpieczeństwo w sieci. Dowiemy się, kto i w jaki sposób włamał się do Twojego komputera. Wykryjemy i zneutralizujemy niebezpieczne oprogramowanie i podpowiemy, jak unikać go w przyszłości. Wreszcie będziesz bezpieczny w sieci!

Informacje na temat ochrony wizerunku i walce z hejtem znajdziesz w zakładce Ochrona wizerunku.

Zakres naszych usług