Nie jest niczym przyjemnym, kiedy sprawy rodzinne trafiają do sądu. Dla większości z nas to ostateczność. Zanim zdecydujesz się na taki krok, z pewnością zasięgniesz opinii prawnika.

Tym, co będzie go interesowało (i co będzie potem badał sąd) jest nie tylko to, jaka jest prawda, ale też, czy możesz jej ponad wszelką wątpliwość dowieść.

Pomoc detektywa w sprawach rodzinnych i spadkowych

Dowody potwierdzające naszą rację są często na wyciągnięcie ręki. Ludzie nie wiedzą jednak, co ma znaczenie dla sądu i jak to udokumentować. Zdjęcia, filmy, nagrania audio, a także zeznania świadków czy maile, smsy lub wiadomości z internetowych chatów – wszystko to może mieć niebagatelne znaczenie dla rozstrzygnięcia sprawy. Zbieranie dowodów w sprawach rodzinnych wymaga szczególnego profesjonalizmu i wyczucia. Amatorskie działania mogą skutkować nie tylko przegraną przed sądem (jedynie licencjonowani detektywi mogą przetwarzać dane osobowe bez zgodyosób, których te dane dotyczą), ale też zniszczeniem relacji z najbliższymi.

Postępowanie w sprawach spadkowych

Jeśli zmarły pozostawił testament, jego wola ma pierwszeństwo w stosunku do tzw.dziedziczenia ustawowego. W przypadku braku testamentu mienie spadkowe rozdysponowywane jest pomiędzy zstępnych, do których należą: dzieci, wnuki, prawnuki oraz małżonka. Jeśli zmarły nie pozostawił potomstwa, spadek przechodzi w ręce małżonka, rodziców i rodzeństwa oraz zstępnych rodzeństwa.

Choć zgodnie z polskim prawem, podstawą dziedziczenia może być wyłącznie testament, a w przypadku jego braku przepisy ustawy i trzeciej możliwości nie ma, nie oznacza to wcale, że sprawy spadkowe są zawsze oczywiste i proste. Gdy w grę wchodzą pieniądze i nieruchomości, łatwo o spór. Wprzęgnięcie do sprawy spadkowej prywatnego detektywa bywa jedynym możliwym rozwiązaniem umożliwiającym zażegnanie tego sporu.

Ustalenie jak sprawowana jest opieka nad dzieckiem

Z pewnością nie pozwolisz by Twoje dziecko cierpiało. Nawet jeśli nie możesz przy nim być na co dzień, nie zmniejsza to Twojej odpowiedzialności za jego los. Jeśli tylko pojawi się sygnał, że dzieje mu się krzywda, chcesz upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Detektywi są w stanie objąć dyskretną obserwacją dom, w którym mieszka dziecko, a także jego najbliższe otoczenie, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Nie ma tu znaczenia, czy dziecko znajduje się w dużym mieście, miasteczku czy też na wsi. Jeśli Twoje obawy się sprawdzą, detektywi zbiorą dowody niezbędne, by przed sądem udowodnić, że opieka nad dzieckiem nie jest sprawowana w sposób należyty albo, że z jakiegoś innego powodu dziecku dzieje się krzywda.

Ustalenia pod kątem uzależnień

Uzależnienie jest problemem, którego skutki odczuwa nie tylko uzależniony, ale i jego najbliżsi. Początki są zazwyczaj niewinne i rodzina orientuje się, co tak naprawdę się dzieje, dopiero gdy jest już za późno na pomoc. Warto zareagować wcześniej!

Czasem możesz mieć problem z ustaleniem skali problemu lub dowiedzeniem go przed sądem. Niezbędna może okazać się pomoc profesjonalisty – detektywa, który ustali, jak jest naprawdę
i zbierze dowody, niezbędne w postępowaniu sądowym. Warto pamiętać, że to niezwykle delikatne problemy, niezbędne jest więc profesjonalne podejście i duża dawka taktu.

Ustalenia pod kątem zdolności alimentacyjnych

Problemy z płaceniem alimentów są prawdziwą plagą. Dotyczy to nie tylko osób o niskich dochodach, ale często także ludzi dobrze sytuowanych. Wielu z nich jest w stanie dowodzić przed sądem, że są niemalże pozbawieni środków do życia, by tylko ograniczyć kwoty przekazywane byłemu współmałżonkowi i dzieciom.

Zawsze warto walczyć o to, co należy się dzieciom i Tobie. Nikt nie jest w stanie doskonale ukryć skali swoich realnych dochodów. Dobry detektyw może zebrać dowody pozwalające pokazać sądowi realne zarobki byłego partnera, a tym samym w sposób znaczący zwiększyć wysokość zaniżonych alimentów. Poza pomocą detektywistyczną oferujemy też wsparcie psychologiczne.

Potrzebujesz pomocy detektywa? Skontaktuj się z nami, a pomożemy