Istnieją sytuacje, w których rozwód wydaje się jedynym możliwym rozwiązaniem. Decyzja o rozwodzie jest jednak zawsze trudna. Po jej podjęciu warto zastanowić się jeszcze nad tym, czy obie strony ponoszą jednakową odpowiedzialność za rozpad małżeństwa.

Otoczenie stara się zazwyczaj zachować dystans, wobec tego, co dzieje się w cudzym małżeństwie. Często okazuje się, że mimo tego, że wszyscy znają sytuację danej rodziny, nikt nie jest w stanie przedstawić w sądzie więcej niż tylko opinii. Bardzo ważne okazuje się więc zebranie materiału dowodowego, który nie pozostawi sądowi wątpliwości, co do rzeczywistej winy każdego z małżonków.

Dowiedzenie zdrady

Detektyw jest w stanie ustalić, czy dana osoba dopuszcza się zdrady, oraz zdobyć dowody, które to potwierdzą. Aby dowody te wykorzystać w sądzie, muszą one jednak zostać zebrane w sposób zgodny z prawem przez licencjonowanego detektywa. Mało tego, sąd może wezwać detektywa, jako świadka, aby ten potwierdził zebrany materiał. Z nami nie musisz się obawiać podważenia dowodów podczas rozprawy rozwodowej!

Nie zawsze zależy Ci jednak na dowodach sądowych. Czasem masz wątpliwości i chcesz po prostu przekonać się czy Twój partner jest wobec Ciebie uczciwy. Ustalimy to dla Ciebie! Gwarantujemy pełną dyskrecję – nikt poza Tobą nie dowie się o wyniku naszego śledztwa, a obserwowana osoba nie zorientuje się, że jest przedmiotem czyjegoś zainteresowania.

Dowody zdrady partnera

Statystyki są nieubłagane: z roku na rok rozpada się coraz więcej małżeństw, a tzw. wskaźnik rozwodów, czyli proporcja rozwodów i nowo zawartych związków formalnych, rośnie. Najczęstszymi przyczynami rozwodów pozostają niezmiennie: zdrada, niezgodność charakterów, ukryte przed zawarciem związku choroby (bezpłodność, alkoholizm i inne uzależnienia) oraz kłopoty finansowe, w tym przemoc ekonomiczna.

Zdobycie dowodów obciążających partnera czy współmałżonka to zabieg konieczny,gdy planujemy rozwód z orzeczeniem o winie. Zgromadzenie materiału dowodowego warto powierzyć profesjonalnym detektywom, którzy mają duże doświadczenie w przygotowywaniu tego rodzaju dokumentacji, w skład której wchodzą np.

  • – fotografie,
  • – materiały video,
  • – nagrania audio czy rachunki,

Dodatkowo detektyw może zeznawać jako świadek podczas rozprawy rozwodowej.

Wierność partnera

Choć zdrada jest równie bolesna dla obojga małżonków, wciąż częściej zdradzają panowie. Także oni częściej wycofują się z życia rodzinnego, przestają interesować domowym budżetem, dziećmi i swoimi obowiązkami wynikającymi z roli męża i ojca. Nie dziwi więc fakt, że zdecydowaną większość pozwów o rozwód składają kobiety. Wierność partnera bywa kroplą przepełniającą czarę.

Przyczyny rozpadu małżeństwa

Udokumentowana zdrada to nie jedyna przyczyna, która spowodować może, że sąd orzeknie rozpad małżeństwa z winy jednej ze stron. Przemoc (nie tylko fizyczna, ale też psychiczna czy ekonomiczna), oszustwo czy nawet niegospodarność także mogą mieć taki skutek. Aby tak się stało, trzeba ich jednak dowieść przed sądem.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w sprawach małżeńskich świadkami nie mogą być dzieci stron postępowania, które nie ukończyły 17 lat. W takiej sytuacji dowiedzenie stosowania np. przemocy psychicznej przez współmałżonka, może okazać się bardzo trudne. Warto w takich sytuacjach zwrócić się o pomoc do detektywa. Podpowie on, w jaki sposób zebrać materiał lub zbierze go za nas.

Po czym poznać zdradę męża / żony

Czy można domyślić się, że mąż nas zdradza? Tak. Do najczęstszych sygnałów ostrzegawczych należą: zmiana wyglądu i przyzwyczajeń higienicznych; coraz częstsze i nieplanowane wyjazdy tłumaczone obowiązkami służbowymi; ukrywanie przed domownikami dodatkowego telefonu, z którego prowadzi się rozmowy za zamkniętymi drzwiami; zmiana zachowań seksualnych.Czy można domyślić się, że zdradza żona?

Tak. Warto zwrócić uwagę, gdy: w jej garderobie pojawiają drogie ubrania albo biżuteria, których zakupu domowy budżet na pewno by nie wytrzymał; izoluje się emocjonalnie i fizycznie od partnera; stała się bardziej nerwowa i często wyraża swoje niezadowolenie z powodu banalnych rzeczy pod adresem męża. W przypadku podejrzenia męża lub żony o zdradę naturalnym partnerem do rozmowy pozostaje prywatny detektyw, który wskaże możliwe wyjścia z sytuacji.

Sprawy i ustalenia majątkowe

Wsparcie detektywa może okazać się także niezbędne, gdy współmałżonek pragnie ukryć swoje aktywa i obniżyć w ten sposób sumę majątku, która ma być dzielona na strony, albo pragnie obniżyć alimenty lub się od nich uchyla. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w zakładce Sprawy majątkowe.

Rozumiemy, jak trudne mogą być dla Ciebie sprawy związane z rozwodem czy niewiernością partnera. Dlatego poza usługami detektywistycznymi oferujemy także wsparcie psychologiczne. Więcej informacji znajdziesz w naszych wpisach blogowych:

Potrzebujesz pomocy detektywa? Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami!