Cennik usług detektywistycznych 2022

Planujesz powierzyć swoją sprawę agencji detektywistycznej? Dowiedz się ile kosztuje detektyw? Ile kosztuje dzień obserwacji i co jeszcze zawiera cennik usług detektywistycznych.

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług detektywistycznych. Samodzielne zdobycie dowodów, poznanie prawdy, czy przekonanie się, jak dana sprawa wygląda, jest praktycznie niemożliwe. Zakres usług licencjonowanego prywatnego detektywa jest bardzo szeroki. Biura detektywistyczne zajmują się zarówno sprawami cywilnymi, karnymi, jak i gospodarczymi. Dyskretna obserwacja, śledzenie osoby, wykrywanie zdrady, czy zdobywanie innych dowodów to tylko część typowych czynności. Detektyw jest w stanie zweryfikować pod różnym kątem zarówno członków rodziny, jak i kontrahentów czy klientów firmy.

Wśród innych spraw, często zlecanych przez klientów, są również poszukiwania osób zaginionych, a nawet kwestie kryminalne, takie jak poszukiwanie sprawców zabójstw. Przed pytaniem o to, jak przedstawia się cennik detektywistyczny, należy sobie uświadomić, że firmy detektywistyczne biorą na siebie olbrzymią odpowiedzialność – często w ich rękach leżą sprawy bardzo poważne, osobiste, a nieraz niezwykle delikatne. Szczegółowe zapoznanie się z problemem, wcielenie w życie odpowiedniej strategii oraz zapewnienie Klientowi bezpieczeństwa nie są łatwe. Rozliczenie z Klientem jest przeważnie ustalane w oparciu o stawkę godzinową lub dzienną, jednak jest to uzależnione od różnych czynników.

Należy pamiętać, że wszystkie czynności detektywistyczne, które uwzględnia cennik usług detektywistycznych prowadzone w sposób zgodny z prawem i w pełnej poufności.

Z przeprowadzonej obserwacji lub poczynionych ustaleń, każdorazowo zostaje sporządzone (w cenie usługi) sprawozdanie zawierające szczegółowy opis stanu faktycznego, które może stanowić dowód z opinii prywatnej zarówno w postępowaniach prowadzonych przed sądami powszechnymi jak i innymi organami. W razie konieczności detektywi realizujący czynności mogą złożyć osobiste zeznania przed uprawnionymi instytucjami.

Konsultacja detektywistyczna / doradztwo

Dowiedz się więcej
bezpłatna
Obserwacja osób / miejsca / mienia na terytorium RP

Dowiedz się więcej
od 1.000,00 zł
Sprawdzenie czy dana osoba / miejsce jest obserwowane (kontrobserwacja)

Dowiedz się więcej
wycena indywidualna
Potwierdzenie danych personalnych osoby

od 1.000,00 zł
Wywiad o osobie fizycznej / prawnej (HUMINT)

Rozpoznanie osobowe (HUMINT, Human Intelligence) – kategoria danych rozpoznawczych/wywiadowczych, opracowanych na podstawie informacji zbieranych i dostarczanych przez źródła osobowe.

Dowiedz się więcej
od 3.000,00 zł
Ustalenie aktualnego numeru telefonu bądź jego właściciela.

od 800,00 zł
Ustalenie numeru PESEL lub daty urodzenia

Wymagane dodatkowe informacje (np. imiona rodziców, miejsce urodzenia, adres zameldowania).

od 800,00 zł
Ustalenie właściciela pojazdu.

od 1.500,00 zł
Ustalenie danych członków najbliższej rodziny / spadkobierców

np. potomstwo, rodzice, rodzeństwo

Dowiedz się więcej
od 800,00 zł
Ustalenie adresu zameldowania

od 800,00 zł
Ustalenie miejsca faktycznego zamieszkania

Alternatywnie możliwa obserwacja liczona wg. stawki godzinowej.

od 3.000,00 zł
Ustalenie oficjalnego miejsca pracy

od 1.000,00 zł
Poszukiwanie osób zaginionych

Dowiedz się więcej
wycena indywidualna
Ustalenie majątkowe posiadanych i zbytych ruchomości (auta, motocykle, przyczepy itp.)

Dowiedz się więcej
od 800,00 zł
Ustalenie majątkowe posiadanych i zbytych nieruchomości i ich ksiąg wieczystych

Dowiedz się więcej
od 800,00 zł
Sporządzanie stenogramów z nagrań audio i video

Cena i czas realizacji i uzależniona są od jakości i długości dostarczonych nagrań.

Dowiedz się więcej
wycena indywidualna
Odzyskiwanie danych (telefon, komputer, dyski zew. karty pamięci).

Dowiedz się więcej
wycena indywidualna
Badanie wariografem (wykrywacz kłamstw)

Dowiedz się więcej
od 1.500,00 zł
  • Informujemy, że cennik usług detektywistycznych jest orientacyjny. Celem dokładnej wyceny prosimy o kontakt z naszymi przedstawicielami.
  • Do wszystkich wyżej wymienionych opłat należy doliczyć podatek VAT według przepisów obowiązujących w chwili wystawienia paragonu / faktury.

Co wpływa na cennik usług detektywistycznych?

Pytanie o to, ile kosztuje prywatny detektyw, pada najczęściej już na samym początku. Mimo tego, że cenniki detektywistyczne są przeważnie ogólnodostępne na stronie internetowej, to należy podkreślić, że poszczególne zlecenia wymagają indywidualnej wyceny. Z tego też względu, dokładną cenę za świadczoną usługę można podać dopiero po rozmowie z klientem, określeniu strategii, oszacowaniu czasu i nakładu pracy. Na koszty wpływ mają takie czynniki jak: ilość zaangażowanych prywatnych detektywów i specjalistów z innych dziedzin, miejsce działań, typ zlecenia i jego trudność, ilość godzin lub dni itp. Najważniejsze jest jednak to, czego konkretnie ma dotyczyć zlecenie i jakiego rodzaju jest to sprawa. Pamiętajmy, że detektyw w swej pracy korzysta z profesjonalnego sprzętu, sporządza raport z podjętych czynności, gromadzi solidne dowody oraz podejmuje ryzyko. Wszystko to sprawia, że cennik detektywistyczny może się naprawdę różnie przedstawiać.

Czy warto zapłacić za detektywa?

Osoby, które potrzebują pomocy profesjonalisty, a więc licencjonowanego prywatnego detektywa, na ogół kierują się ceną. Jest to przeważnie kluczowy wyznacznik. Tymczasem należy podkreślić, że inwestycja tego rodzaju zwraca się – poznanie prawdy, a nieraz nawet uchronienie się przed popełnieniem błędu jest bezcenne. Niski cennik detektywa powinien dać do myślenia i wzbudzić podejrzenia. Pamiętajmy, że profesjonalna agencja detektywistyczna bazuje na doświadczeniu, a prowadząc sprawę, również ponosi pewne nakłady finansowe. Wynagrodzenie detektywa jest też związane z wykorzystaniem profesjonalnych sprzętów. Mało tego, bazuje on na swoim doświadczeniu, wiedzy, zdobytych umiejętnościach i pozwoleniach. Cena nie powinna być głównym kryterium przy wyborze firmy. Kosztorys usług detektywistycznych jest konkretny i jasny dla klienta – nie ma w nim żadnych ukrytych opłat. Tym samym osoba zainteresowana od razu wie, na jaki wydatek musi się przygotować.

 

Opowiedz nam o swojej sytuacji, a my dopasujemy najlepsze rozwiązanie!

Umów się na konsultacje
Prywatny detektyw - biuro detektywistyczne detektywi.net