Reforma postępowania karnego z 2015 roku wprowadziła kontradyktoryjność procesu karnego. W myśl tej zasady, oskarżenie musi przedstawić przed sądem dowody na winę oskarżonego, obrona na jego niewinność, a do sędziego należy ocena sytuacji.

Zgodnie z nowymi przepisami obu stronom postępowania karnego przypada więc bardziej aktywna niż do tej pory rola. Nie oznacza to jednak, że zatrudniony przez stronę detektyw ma nieograniczone możliwości działania w czasie śledztwa. W każdym momencie może jednak służyć Ci jako głos doradczy i wspierać Cię w kontroli działania organów państwowych.

Detektyw to nie prywatny policjant

Musisz pamiętać, że praca detektywa nie zawsze przypomina to, co znasz z filmów akcji. Nie prowadzimy działań równolegle do operacji policji. Nie rozpracowujemy więc grup przestępczych, nie zajmujemy się kradzieżami samochodów, porwaniami czy sprawami związanymi z narkotykami.

Nie oznacza to, że mając taki problem nie możesz się do nas zwrócić o pomoc. Możemy zaoferować radę – dzięki wieloletniemu doświadczeniu pomożemy Ci w odpowiedni sposób komunikować się z policją, by maksymalnie ułatwić jej pracę, co zwiększy szansę na szybkie i pomyślne rozwiązanie sprawy.

Do Twojej dyspozycji zawsze pozostają też nasi psycholodzy, którzy służą wsparciem, gdy Twoja rodzina stała się ofiarą przestępstwa.

Bartosz Weremczuk, prywatny detektyw


Jak udowodnić niewinność

Należy pamiętać że oskarżony, może w aktywny sposób dowodzić swojej niewinności. Wsparcie detektywa może okazać się tu bardzo przydatne. W ostatnich latach wielokrotnie słyszeliśmy o ludziach skazywanych przez sądy mimo poważnych wątpliwości (wymuszanie zeznań, wybiórcze traktowanie dowodów).

Z kompetentnym detektywem unikniesz takiej sytuacji. Pomożemy Ci dowieść swojej niewinności. Istotna jest nie tylko nasza znajomość technik dochodzeniowych, ale i procedur sądowych. Wspomożemy Cię radą i aktywnymi działaniami, które pozwolą Ci uniknąć niesprawiedliwego wyroku!

Zakres naszych usług