Uprowadzony 8-letni chłopiec poszukiwany w całej Europie! (Odnaleziony!)

Minął już ponad rok, od kiedy 7 letni wówczas Aleksander został uprowadzony przez swoją matkę w trakcie lekcji, ze szkoły z przygranicznej miejscowości, niedaleko Szczecina. Od tego momentu zaczęły się szeroko zakrojone poszukiwania chłopca. Czeka na niego rodzina, koledzy z klasy i ukochane zwierzęta!

Pomimo, że dziecko znajduje się w Systemie Informacyjnym Schengen jako osoba zaginiona, nie udało się ustalić do tej pory gdzie przebywa. Przymusowe doprowadzenie matki do sądu, ani liczne przesłuchania policji, nie przynoszą rezultatu. Nikt nie wie co się stało z Olkiem!

Jeździliśmy konno, graliśmy na pianinie, tańczyliśmy do Just Dance na Nintendo. Chodziliśmy do szkoły, na aikido, piłkę nożną, wspólnie gotowaliśmy i podróżowaliśmy po świecie. Wieczorami oglądaliśmy niebo przez teleskop. Olek chciał być astronautą, ja pisałem doktorat z wykorzystania promieniowania w kosmosie – mówi zrozpaczony ojciec.

Uprowadzony chłopiec miał wrócić do domu

Sąd już w październiku 2018 roku uznał, że ojciec ma predyspozycje wychowawcze i zauważył, że Olek potrzebuje obydwojga rodziców, dlatego w następstwie uprowadzenia nakazał zapewnić powrót Olka do swojego miejsca zamieszkania.

Kolejnym postanowniem Sąd Okręgowy w Warszawie, zdecydował o przymusowym odebraniu małoletniego i przekazanie go ojcu. Problem jednak był nadal brak informacji o miejscu pobytu dziecka.

W związku powyższym 16.07.2019 policja ze Rzgowa doprowadza siłowo matkę Olka do Sądu Okręgowego w Warszawie. Niestety Katarzyna Cz. po raz kolejny odmówiła podania sądowi miejsca pobytu dziecka.

Pomimo, że dziecko powinno być poddane procesowi edukacji powszechnej, matka dziecka uniemożliwia mu naukę. Olek nie otrzymał klasyfikacji do trzeciej klasy szkoły podstawowej.

W poszukiwania włączają się prywatni detektywi

Jak mówi ojciec chłopca, chciałby pomóc polskiemu wymiarowi sprawiedliwości, który ze względu na brak przepisów w zakresie uprowadzeń i porwań rodzicielskich, nie jest w stanie poradzić sobie z tego typu sprawami.

Po miesiącach nieudolnych prób ustalenia miejsca pobytu Olka ze strony organów ścigania, ojciec Olka postanowił zatrudnić do poszukiwania syna prywatnych śledczych.

Ostatnie znane miejsca pobytu Olka to:
Warszawa – ul. Sarmacka
Warszawa – ul. Chmielna
Rzgów – ul. Sucharskiego (woj. łódzkie)
Bełchatów – oś. 1000-lecia (woj. łódzkie)
Katowice – ul. Bocianów (woj. śląskie)
Ustroń (woj. śląskie)
Bielsko-Biała (woj. śląskie)
Koszarawa (woj. śląskie)
Gorzów Wlkp – ul. Broniewskiego (woj. lubuskie)

Rzecznik Praw Obywatelskich zabiera głos

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, który zapoznał się z aktami sprawy stwierdził w swoim piśmie, że doszło do bezprawnego uprowadzenia dziecka, a sądy wydały prawidłowe postanowienia w tej sprawie.

Jeśli ktoś mnie zapyta, czy wszystkie środki prawne i możliwości zostały wykorzystane – to odpowiem krótko: tak! – mówi ojciec Olka.

Pomimo upływającego czasu, licznych podjętych działań i starań ojca Olka, nie udało dotychczas potwierdzić, że dziecko jest całe i zdrowe.


Zabójstwo Dawidka Ż.

Kilka dni temu prokuratura otrzymała opinie biegłych z zakresu medycyny sądowej i badania toksykologiczne w sprawie brutalnego morderstwa 5-letniego Dawida.

Z ustaleń śledczych wynika, że to ojciec odebrał synowi życie godząc go 11 razy nożem w klatkę piersiową i brzuch!

Ciało chłopca zostało znalezione w okolicach więzła Konotopa 20 lipca 2019 r., po 10 dniach poszukiwań.


Czy uprowadzony chłopiec żyje?

Zabójstwo Dawidka pokazało, że rodzice są zdolni do popełniania najgorszych zbrodni, dlaczego zatem w przypadku uprowadzonego Olka, organy ścigania zadowala oświadczenie jego matki, że chłopiec jest cały i zdrowy? Dlaczego policja nie widząc dziecka zakłada, że żyje i ma się dobrze? Czy musi dojść do kolejnej tragedii, aby organy państwowe zrozumiały, że uprowadzenie nawet własnego dziecka niesie za sobą olbrzymie ryzyko?

Nagroda za wskazanie miejsca pobytu chłopca

Za pomoc w ustaleniu miejsca pobytu O. wyznaczona jest przez rodzinę nagroda w wysokości 10.000 zł !

Gwarantujemy anonimowość! Poszukiwanie uprowadzonych dzieci, to jeden z filarów naszej działalności!Zobacz także:
Porwanie rodzicielskie w Bydgoszczy. Ojciec dzieci z zarzutami!


Masz podobny problem? Napisz do nas na biuro@detektywi.net lub zadzwoń +48 516 997 000

5/5 - (10 votes)

0 thoughts on “Uprowadzony 8-letni chłopiec poszukiwany w całej Europie! (Odnaleziony!)

 • nazir napisał/napisała:

  Dlaczego policja tak zaklada? Bo psy przez cale lata tak byly szkolone przez CPK ze matka nigdy nie zrobi krzywdy swojemu dziecku.. W przypadku ojca nawet jesli zaieadomienie jest bezpodstawne wszczynaja Child Alert aby ojca scigac. W przypadku matki zakoladaja ze wszytsko jest OK. tak wyglada rownosc wobec prawa w tym kraju i dzialania organow scigania

 • Marcin napisał/napisała:

  W artykule jest błąd .
  Gorzów Wlkp – ul. Broniewskiego (woj. wielkopolskie )
  Gorzów Wielkopolski leży w województwie lubuskim! Taka głupia nazwa naszego miasfa

  • prywatny detektyw napisał/napisała:

   Dziękujemy za zwrócenie nam uwagi. Oczywiście, że w woj. lubuskim. Już tak ludzki mózg funkcjonuje, że pisząc Wielkopolski myśli się o Wielkopolsce.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *