Jak zdobyć dowody na zdradę?

Dowody na zdradę są potrzebne, aby udowodnić zdradę, co jest skomplikowanym procesem. Nieraz wszystkie znaki wskazują, że partner nie jest wierny, jednakże dobrze zaciera ślady i nie można znaleźć niczego, co by go obciążało i ukazywało prawdę. W takiej sytuacji pomoc specjalistów jest niezbędna. Detektywi sądowi odkryją prawdę i odpowiednio to udokumentują.

 • Jakie są kluczowe dowody zdrady?
 • Sprawdzanie wierności – czy warto wynająć detektywa?
 • Ile kosztuje wynajęcia detektywa od zdrad?
 • Jakie dowody niewierności są przydatne w sądzie?

Czy warto wynająć detektywa od zdrad?

Podejrzenia, że jesteśmy zdradzani, mogą się ciągnąć bardzo długo i niszczyć psychikę. W zależności od sytuacji możemy różnie postąpić. Mało tego, każda sytuacja jest inna. Wykrywanie zdrady małżeńskiej wiąże się z innymi konsekwencjami niż odkrycie nieuczciwości partnera, z którym jesteśmy od kilku miesięcy. Osoby zdradzające mogą się różnie zachowywać. Życie pokazuje, że niewielu z nich ma odwagę się przyznać. Samodzielne zdobycie dowodów jest bardzo trudne. Choćby z tego względu warto wynająć profesjonalistę. Żadne materiały nie mogą się równać z tymi, jakie zdobywa detektyw. Odpowiednie i solidne dowody są ważnym argumentem podczas rozprawy.

Pozyskanie dowodów niewierności jest szczególnie ważne w przypadku sprawy rozwodowej, w której uznaje się jedną stronę za winną rozkładu małżeństwa. Jak wiadomo, główną przesłanką orzeczenia rozwodu jest trwały i całkowity rozkład pożycia małżeńskiego. Może to nastąpić w sposób niezawiniony lub z winy jednego małżonka. Na ogół osoba zdradzana chce udowodnić na sali sądowej winę współmałżonka. Dlaczego? Otóż w takich przypadkach sąd przeważnie wydaje wyrok orzekający winę współmałżonka za rozpad związku. Orzeczenie to ma wpływ na zasądzone alimenty (nie tylko na dzieci, ale również na rzecz drugiej strony), a ponadto małżonek winny rozpadu małżeństwa ponosi koszt postępowania rozwodowego.

Jak udowodnić zdradę?

Chcąc udowodnić przed sądem zdradę, należy przedstawić solidne dowody. W tej kwestii mamy do dyspozycji szereg różnych środków:

 • dowody z przesłuchania obojga małżonków (ich przesłuchanie podczas postępowania rozwodowego jest obowiązkowe);
 • dowody z zeznań świadków, opinie biegłych (np. biegłego lekarza, psychiatry, psychologa);
 • dowody z dokumentów (także dokumenty prywatne, jak np. korespondencja niewiernego małżonka);
 • wydruki billingów telefonicznych;
 • zdjęcia małżonka wskazujące na zdradę;
 • wywiad sporządzony przez prywatnego detektywa;
 • dowody zebrane przez biuro detektywistyczne oraz zeznania detektywa podczas sprawy sądowej.

W przypadku każdej sprawy o rozwód sąd musi przesłuchać małżonków. W przypadku, gdy jeden małżonek wnosi o rozwód z wyłącznej winy drugiego małżonka, powinien przedstawić swoje stanowisko i opisać poszczególne sytuacje. Już na etapie składania wniosku o rozwód można wskazać świadków, w tym również domniemanych kochanków oraz osoby, których zeznania mogą coś wnieść do sprawy.

Dowodem ciężkim do podważenia jest dowód z dokumentów. Co dokładnie to oznacza? Otóż nie chodzi tu o urzędowe dokumenty, ale np. o e-maile, smsy, bilingi rozmów telefonicznych. W niektórych przypadkach jest to wystarczająco silny środek dowodowy decydujący o wyroku. Innymi wiarygodnymi dowodami są zdjęcia i nagrania. Należy zauważyć, że takie dowody ciężko zebrać samodzielnie.

Dowody zdrady zebrane przez detektywa

Obecnie bardzo wiele osób zdradzanych decyduje się skorzystać z pomocy profesjonalistów. Prywatny detektyw jest w stanie na wstępie sprawdzić podejrzenia w dyskretny sposób, ale też zebrać solidne materiały ukazujące dowody niewierności. Można do nich zaliczyć zdjęcia, nagrania, bilingi rozmów, wyciągi mejli i nie tylko. Detektyw na podstawie śledztwa tworzy raport z czynności detektywistycznych, w którym wszystko jest opisane i uzupełnione stosowną dokumentacją.

Prywatny detektyw na każdym etapie pracy działa zgodnie z prawem. Ma do dyspozycji różne narzędzia. Prócz tych wymienionych powyżej, może on również przeprowadzić wywiad środowiskowy, obserwować jednego z małżonków, czy też śledzić go. Najważniejsze jest to, że jako profesjonalista doskonale wie, jakiej granicy nie może przekroczyć.

Co więcej, może on również być świadkiem w sądzie i zeznawać. Dokładniej, chodzi tu o poświadczenie i złożenie zeznań, co może obciążyć osobę odpowiedzialną za rozpad związku. Detektyw ma prawo udokumentować zdarzenia bez zgody obserwowanej osoby – dlatego też zebrane przez niego dowody są tak cenne.

Ile kosztuje wynajęcie detektywa od zdrad?

Udowodnienie w sądzie zdrady nie jest proste. Właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się skorzystać z pomocy specjalisty. Ile kosztuje pomoc eksperta? Na wstępie możemy zrobić rozeznanie, wpisując w wyszukiwarce hasło „detektyw cena zdrada”. Rozliczenie może następować w oparciu o dzień obserwacji lub też według stawki godzinowej. Tak naprawdę wszystko jest uzależnione od szczegółów sprawy i ustalane już na początku współpracy. Należy podkreślić, że detektyw zbiera dowody nie do podważenia, z których jest tworzony raport. Samodzielne dojście do prawdy i udowodnienie jej jest bardzo trudne – właśnie dlatego warto wynająć specjalistę.

Nielegalne dowody w sprawach rozwodowych

Czy w sądzie można przedstawić każdy dowód na okoliczność zdrady, nawet ten zebrany w sposób niemoralny czy też nie do końca legalny? Takie materiały nazywane są „owocami z zatrutego drzewa”. Jak wiadomo podczas spraw rozwodowych, podczas których udowadnia się winę współmałżonka, często korzysta się ze wszystkiego, co możliwe – stąd też często trafiają się wydruki z korespondencji prywatnej, nagrania z podsłuchów, nagrania rozwód itp. W praktyce przy wykazywaniu winy, strony mogą łapać się wszelkich środków dowodowych. Należy przy tym wiedzieć, że wszystkie tego rodzaju materiały zostaną przez sąd dokładnie sprawdzone.

Podsumowanie

Zdrada jest zawsze bolesnym przeżyciem. Zdania co do tego, czy lepiej wiedzieć o niewierności, czy nie, są podzielone. Warto jednak spojrzeć na tę kwestię jako na całość. Znając prawdę, możemy się przestrzec przed popełnieniem błędów i odpowiednio pokierować swoim życiem. Trwanie w iluzji nigdy nie jest dobre i może nieść za sobą poważne konsekwencje. Jeśli jesteśmy pewni, że bliska osoba nas oszukuje, a mimo tego się nie przyznaje, to dobrze wziąć sprawy w swoje ręce.

Detektyw od zdrad zdobędzie dowody niepozostawiające wątpliwości, które jasno wskażą, jaka jest prawda. Materiały te mogą być przeznaczone do własnego użytku lub też posłużyć jako dowód w sądzie. Należy podkreślić, że nieraz oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy prowadzone dochodzenia wykazują niewinność podejrzewanej osoby – niemniej i tak przy jakichkolwiek wątpliwościach warto sprawdzić podejrzenia. Dzięki temu można spać spokojnie.

Zapoznaj się z cennikiem detektywa

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Ochrona wizerunku w sieci – jak pomoże detektyw?
Odzyskiwanie danych z telefonu
Prywatny detektyw czy jest to dobrze płatna praca?
Ustalanie ojcostwa – sposoby, możliwości i inne cenne informacje
Jak sprawdzić, czy dziecko zmaga się z uzależnieniem?
Jakie usługi detektywistyczne wykorzystują prawnicy?
Osoby poszukiwane, listy gończe i wiele innych spraw dla detektywa!
Zdrada mężczyzny – jakie są oznaki?
Zdrada kobiety – po czym ją rozpoznać?
Telefon na podsłuchu – jak wykryć oprogramowanie szpiegowskie w telefonie?

4.9/5 - (37 votes)

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *